Basia

Witaj! Nazywam się Basia oraz pochodzę z Bielawy. Moim hobby oraz pasją jest hand made. Konkretnie chodzi tutaj o grafikę hand made i właśnie temu będzie poświęcony mój blog.

Aktualnie studiuję grafikę komputerową więc połączyłam studia wraz z moją pasją. Jednak nadal mi mało i stale próbuje się rozwijać. Kolejnym krokiem jest właśnie założenie bloga, na którym będę przedstawiała Ci moje prace, a także opisywała różne techniki. Gwarantuję, że czytając mój blog na pewno nie będziesz się nudzić. Grafika hand made to bardzo ciekawa dziedzina, która nie ma granic. Jedynie twoja kreatywność będzie Cię ograniczać więc staraj się rozwijać się każdego dnia tak jak robię to ja.

Oprócz grafiką hand made kocham psy. Owczarki niemieckie są dla mnie najwspanialszymi psami na świecie. Sama posiadam jednego owczarka niemieckiego, który wabi się Bokser. Jest to świetny pies, z którym uwielbiam spędzać każdą moją wolną chwilę. Co więcej uwielbiam biegać więc i tutaj mój owczarek niemiecki mi towarzyszy.

6 myśli do „Basia”

  1. Troszkę już wspomniałam o moich zwierzakach. Chciałam poinformować, że do mojej małej hodowli doszedł yorkshire terier. Napisałam o nim troszkę więc podzielę się z Wami na blogu. Piesek wabi się Misiunia. Mój owczarek niemiecki zaakceptował yorka. W niedalekiej przyszłości kupię jeszcze maltańczyka.

  2. Świnka morska, którą nazwałam Igrek to najcudowniejszy gryzoń w okolicy. Jeżeli nie wiesz ile kosztuje świnka morska lub chciałbyś poznać inne informacje to zapraszam do zapoznania się z moim tekstem. Poznasz nawet informacje jak zakupić świnkę morską. Jednym słowem wszystko co wiedziałam to napisałam.

  3. Mój czarny owczarek niemiecki wabi się Zeus. Nazwany na cześć boga Olimpu. A tak na serio nazwał mi go brat. Wyszło tak, ponieważ wymyślił nazwę od skrótu jego napisu na bluzce. Pisze po angielsku więc ciężko mi przetłumaczyć. Wiem jednak, że owczarek niemiecki czarny to bardzo fajny przyjaciel człowieka.

  4. Niezwykle dla mnie ciekawym tematem, są żółwie. Zwłaszcza zainteresował mnie żółw lądowy, który ma całkiem spore wymiary. Urzeka mnie jego sylwetka i tryb życia. Każdy może sobie takiego żółwika nabyć i pielęgnować go w warunkach domowych. Nie potrzeba mu bardzo dużo do szczęścia, nie jest on zbyt wymagającym zwierzęciem. Ochoczo czytam książki na jego temat, ponieważ moim marzeniem jest mienie takiego żółwika w swoim mieszkaniu. Chętnie słucham też porad na ten temat, które warunki powinno się mu zawarować do bycia.

  5. Choć w Polsce istnieją aż 23 parki narodowe, to wciąż swojego nie doczekały się polskie Mazury, uważane za jeden z najpiękniejszych regionów kraju. Status parku narodowego dałby Krainie Tysiąca Jezior przede wszystkim ochronę unikatowej przyrody. Warto bowiem wiedzieć, że niektóre gatunki roślin i zwierząt występują w Polsce wyłącznie na Mazurach, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi przyrodniczo. Należy podkreślić, że szczególnie cenią sobie te rejony gatunki chronionych ptaków. Gdyby chociaż drobna część Mazur została wydzielona i przeznaczona na cele parku, obowiązywałby tam zakaz osiedlania się, turyści nie mieliby praktycznie żadnych możliwości niszczenia krajobrazu i byłaby gwarancja, że przetrwa on w niezmienionej formie przez następne dziesięciolecia. Tymczasem, mimo starań wielu stowarzyszeń i osób publicznych, petycji i listów, władze wciąż nie chcą się zdecydować na ten krok. Ostateczna decyzji należałaby do rady ministrów, ale najpierw trzeba by spełnić szereg wymagań. Wydają się być to jednak w zasięgu możliwości, jednak z nie do końca wiadomych względów Mazury cały czas nie mogą się doczekać swojego parku narodowego, który bez wątpienia jeszcze bardziej pomógłby podnieść prestiż tego regionu, co bez wątpienia miałoby przełożenie również na jego atrakcyjność turystyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *