Scrapbooking czyli?

Sztuka hand made wykształciła wiele pojęć powiązanych z pomysłami na jej użytkowanie. Do jednych z nich należy słynny scrapbooking, będący w dużej mierze traktowany, jako bardzo ważny produkt, dodatkowo mający sprzyjać większości osób. Jest to nazwa dotycząca prac ręcznych, jednakże nad albumami i fotografiami naszych dzieci, czy prac nad zdjęciami do ramek. Samą nazwę wykształcono poprzez pochodną od obcojęzycznego, a konkretniej angielskiego słówka. Na samym początku nie było żywych fizycznie istniejących dowodów na istnienie scrapbookingu.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Wyłącznie funkcjonowały przekazy informacji ustnej, za czym kryły się wiadomości o obyczajach i pomysłach na życie w danym domostwie. Później poprzez rozwój druku, udało się zobaczyć pierwsze elementy wytworzonej sztuki na łamach czasopism i gazet. Do osób trudniących się w owej profesji należały takie osobistości, jak Thomas Jefferson, czy nawet Mark Twain. Rozwój kamery, a co za tym idzie fotografii, w dużej mierze przyczynił się do połączenia zdjęć z scrapbookingiem. Miejsca, książki do przechowywania zdjęć, czy pamiątek poczynano więc zdobić poprzez użycie różnych gadżetów. Podklejano informacje w stylu, kto znajduje się na zdjęciu, a dodatkowo wycinano barwne elementy mające na celu zmiany w naszych dotychczasowo standardowych albumach. Stąd też wzięła się tradycja ozdabiania pamiętników, czy też tak zwanych złotych myśli.

Pikanterii całości niejednokrotnie dodawały drobne liściki miłosne zakochanych, znajdujące się w stylowych albumach. Centrum owej sztuki zostały mianowane Stany Zjednoczone, gdyż tam wszystko się narodziło i pozwoliło nam na obserwacje wynalazku. Teraz ta metoda nie jest związana wyłącznie z fotografią, lecz także z czymś więcej, mianowicie przedmiotami codziennego użytku, dekoracją pomieszczeń, bądź stołów. Do jej największych fanów, oczywiście należą nastolatki, niekiedy stosujące tego pokroju zabiegi na wykonanie dla kogoś prezentu. Prymy ludzi jest to chwalone, a dodatkowo daje im sentymentalny przedmiot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *